Internet i telefon także dla GA

International Communications Group

Surfowanie w sieci podczas lotu, zarezerwowane było głównie dla pasażerów biznes jetów i kilku linii lotniczych. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta niebawem ulegnie zmianie. Przedstawiciele firmy International Communications Group z Newport News w stanie Virginia twierdzą, że skonstruowali system łączący telefon satelitarny i Wi-Fi dla każdego rozmiaru statku powietrznego, włącznie z małymi samolotami jednosilnikowymi.

„Odpowiadając na wyraźne zalecenia ze strony klientów, stworzyliśmy CIS-100, proste i niedrogie urządzenie, które zapewni każdemu samolotowi dodatkowe bezpieczeństwo, wygodę i łączność, które do tej pory przeznaczone były wyłącznie dla ekskluzywnych firmowych lub prywatnych samolotów,” oznajmił Jeff Saucedo V-ce prezes do spraw sprzedaży i marketingu ICG.

Opublikowana przez firmę informacja prasowa, nie precyzuje ile będzie kosztowało urządzenie, ale odnosi się do kwestii rozmiaru i wagi, które dotąd były główną przeszkodą w instalacji tego typu sprzętu w mniejszych samolotach. Firma podaje, że podstawowe urządzenie waży ok. 1,6 kg i jest stosunkowo łatwe w montażu. Można nim wykonać jednocześnie do trzech połączeń telefonicznych, połączenia wewnętrzne, posiada opcję przekazu połączeń oraz połączeń konferencyjnych. System korzysta z ogólnoświatowej sieci satelitarnej Iridium. Dla przewoźników może być to także dodatkowe źródło dochodów, istnieje bowiem możliwość podłączenia czytników kart kredytowych naliczających i pobierających opłaty za korzystanie z usług.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze