iCub na targach AirVenture

iCub.jpg

Firma SportairUSA poinformowała, iż na tragach AirVenture, które w dniach 27 lipca - 1 sierpnia odbędą się w Oshkosh, w stanie Wisconsin, zaprezentuje lekki samolot sportowy (LSA) iCub, którego na terenie Stanów Zjednoczonych jest wyłącznym importerem i dystrybutorem. Maszyna, która jest produkowana przez czeską spółkę Zlin Aviation, wywodzi się z konstrukcji Savage Cruiser firmy Zlin. W standardowym wyposażeniu posiada lotniczą bazę danych iPad.

"Wraz z inteligentniejszą i bardziej niezawodną elektroniką, granica między lotnictwem, a produktami konsumenckimi zanika," powiedział Bill Canino, prezes SportairUSA. "iPad jest tego przykładem. Lotnicze aplikacje dostępne dla iPad’a są wyjątkowe, a ich różnorodność i jakość zwiększają się każdego dnia. "

"Zaprojektowaliśmy iCub dla bezpieczeństwa, wydajności oraz z pasją do latania," powiedział Pasquale Russo, dyrektor generalny Zlin Aviation. Z możliwością zabrania ponad 250 kg udźwigu użytecznego, iCub ma lepsze osiągi niż inne LSA porównywalnej klasy, powiedział. Bush iCub, z wysuniętym podwoziem i cięższymi oponami balonowymi, posiada udźwig 233 kg.

Głównym elementem panelu kokpitu iCub jest iPad z fabrycznie wprowadzoną mapą WingXPro7, z kartami ForeFlight Mobile HD i ForeFlight, iHUD (head-up-display) oraz MotionX GPS HD, wraz z innymi aplikacjami, które są użyteczne zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. iCub wyposażony jest także w m.in. analogowy prędkościomierz i wysokościomierz

Konstrukcja posiada skórzane obicia foteli, krzyżowe wzmocnienia w ogonie i dachu kabiny, wzmocnione podwozie, panoramiczne okna, drewnianą podłogę, tapicerowaną przestrzeń bagażową i 68 litrowy zbiornik paliwa, z możliwością powiększenia pojemności do 91 litrów.

Standardowym montowanym silnikiem jest Rotax 912 ULS (100 KM) z czasem pomiędzy przeglądami (TBO) określonym na 2000 godzin. iCub Bush posiada wzmocnione 7-calowe podwozie, specjalne hamulce i 26-calowe balonowe opony przeznaczone do lądowania w trudnym terenie. SportairUSA jest również północno-amerykańskim dystrybutorem lekkich samolotów sportowych Sting S3, StingS4 i Sirius oraz amfibii SeaRey.

Tłumaczenie z GaNews

Źródło: Internet
comments powered by Disqus