Gulfstream rozszerza działalność w Chinach

Gulfstream IV.jpg

Firma Gulfstream poinformowała, iż podpisała porozumienie z chińskim operatorem charterowym Deer Jet. Umowa dotyczy obsługi technicznej wzrastającej liczby samolotów producenta w Chinach i w założeniu ma również pomóc w umocnieniu się spółki na lokalnym rynku.

Deer Jet obecnie jest w posiadaniu 13 samolotów typu Gulfstream, a według zapowiedzi planuje dokupić 10 kolejnych. W ramach kooperacji amerykański producent zapewni personel obsługi technicznej, w tym m.in. mechaników, techników awioniki oraz specjalistę od kontroli jakości. „Rynek odrzutowców biznesowych w Chinach rozwija się dynamicznie i musimy odpowiednio rozszerzyć infrastrukturę, tak aby zapewnić odpowiednie wsparcie produktu,” powiedział Mark Burns, prezes Gulfstream.

Najnowsze prognozy przewidują, iż liczba samolotów biznesowych w Chinach będzie rosła szybciej niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie, jednak dotychczas w całym kraju zarejestrowanych jest tylko 30 przedsiębiorstw posiadających pozwolenie na wykonywanie lotów biznesowych. Lokalny rząd twierdzi, iż jest gotowy w znacznym stopniu znowelizować przepisy, które w obecnej chwili utrudniają podróżowanie prywatnymi samolotami.

Tłumaczenie z AvWeb


Źródło: Internet
comments powered by Disqus