FAA ponownie bada możliwość używania przenośnych urządzeń podczas lotu

Tablet

Jest bardzo prawdopodobne, że podczas startów i lądowań nadal będzie obowiązywał zakaz używania przenośnych urządzeń elektronicznych, ale Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) formuje właśnie mieszaną rządowo-branżową grupę w celu ustalenia, kiedy komputery, smartfony i tablety mogą być w powietrzu bezpiecznie stosowane.

Głównym powodem tego, iż pasażerowie są proszeni o wyłączanie tych urządzeń podczas niektórych faz lotu, jest zapobieganie zakłóceniom łączności i pracy urządzeń nawigacyjnych. Grupa powołana przez FAA będzie obejmować pilotów, stewardessy, pasażerów, ale również pracowników linii lotniczych, firm produkujących mobilne urządzenia i producentów lotniczych.

Zespół zostanie utworzony tej jesieni i będzie pracował przez okres sześciu miesięcy. Następnie przekaże FAA raport określający metody badawcze stosowane przez linie lotnicze w celu określenia bezpieczeństwa i ustanowienia potencjalnych przepisów umożliwiających użytkowanie tego typu urządzeń podczas lotu. Nie będą one jednak obejmowały możliwości uzyskiwania połączeń głosowych przez telefony komórkowe na pokładach samolotów.

Każdy, kto korzysta w publicznego transportu lotniczego, ma możliwość przekazania Agencji swoich uwag. Request for Comments (RFC) powinny zostać opublikowane w Rejestrze Federalnym 28 sierpnia i tego dnia rozpocznie się 60 dniowy okres, który jest wymagany w procesie zgłaszania uwag dotyczących danej kwestii. Według Joe’go Carpentera ze Stowarzyszenia Cellular Telecommunications Industry (CTIA), "Korzystanie z przenośnych urządzeń elektronicznych podczas lotu – wszystkich jego faz - powinno być absolutnie dozwolone". Jednak czy pasażerowie tolerowaliby głośne rozmowy przez telefony komórkowe na pokładzie, to już jest inna kwestia…

Źródło: www.tuaw.com

Źródło: Internet
comments powered by Disqus