Przejdź do treści
biopaliwo z alg
Źródło artykułu

Biopaliwa dla lotnictwa

Departament Energii USA (DOE) chce wytworzenia biopaliw, które będą zamiennikami dla diesla i benzyny. DOE przewiduje, iż miejscowe źródła, zarówno etanolu celulozowego jak i paliw na bazie alg (glony morskie), mogą pokryć w prawie 100 procentach popyt w Stanach Zjednoczonych. Według Biomass Magazine agencja na mocy ustawy z 2009 r. o odzyskiwaniu i reinwestycji, ubiega się o 50 mln dolarów na rozwój tego projektu.

Głównym celem jest zdobycie środków na rozwój zespołów badawczo-rozwojowych, które będą skupiać wszystkich ekspertów. Obecnie, DOE liczy na przyspieszenie rozwoju biopaliw węglo-wodorowych, które powinny trafić do użytku za pięć lat i ma nadzieję, że jeśli znajdą się środki na rozwój programu badawczego, paliwa z alg będą w tym samym stadium za 10 lat.

Potencjał produkcyjny glonów jest o wiele większy niż produkcyjność upraw naziemnych, lecz nadal istnieją przeszkody. Aby algi stały się źródłem paliwa, najpierw należy przeanalizować sposób ich uprawy, zarówno od strony ekonomicznej jak i technologicznej. Propozycje szczegółowych planów przejścia od badań do rozwoju wpłynęły już do Departamentu Energii, który do końca roku ma zamiar ogłosić swoją decyzję.

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AVweb.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony