ABC News odsłania tajniki finansowania małych lotnisk general aviation

abc news.jpg
Strona internetowa ABC News przygotowała raport dla telewizji, który rzuca światło na  osobliwość wydatków, które są przeznaczane na funkcjonowanie małych portów lotniczych na terenie Stanów Zjednoczonych. Jako przykład podaje Johnstown Cambria County Airport, w zachodniej Pensylwanii. Film trwa niecałe trzy minuty i opowiada o ogromnych dotacjach na działanie lotniska, z którego odbywają się jedynie trzy loty dziennie.

Komentarz w artykule internetowym piętnuje fakt, iż lotnisko, które znajduję się kilka kilometrów od miasta zamieszkanego przez ok. 25000 osób, jest finansowane tak, jakby znajdowało się w samym sercu z tętniącej życiem aglomeracji. Zaledwie 130 km od Johnstown funkcjonuje port lotniczy w Pittsburghu, dokąd jednak dojazdy mogą się wydać zbyt dalekie i niepraktyczne, ironizuje redaktor.

Autor opisuje także, iż w jego miejscu zamieszkania na Florydzie, lokalne lotnisko służy społeczności o nieco większej populacji, a poziom finansowania stanowi ułamek tego, co pochłania Johnstown. Pomimo tego większość okolicznych mieszkańców uważa, iż lotnisko przejada publiczne pieniądze, a godzinny dojazd do Orlando lub Tampa, by skorzystać z usług regularnych linii lotniczych wydaje się rozsądny i wygodny. Komentarz wskazuje, że to może być doskonały przykład teorii, według której gdy rząd mówi o zaciskaniu pasa, to ma na myśli zaciskanie pasa przez podatników.

Tłumaczenie z GaNews
Źródło: Internet
comments powered by Disqus