II Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry

II Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry (fot. ipn.gov.pl)

101 lat temu miał miejsce pierwszy  lot samolotu wojskowego z polskimi barwami. Dziś chcemy przypomnieć bohaterów polskiego lotnictwa. Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry.

Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. – Zbierzcie 3-osobową drużynę, znajdźcie opiekuna – nauczyciela, który jest równie jak wy zakręcony na punkcie lotnictwa, i zagrajcie z nami w gry: 303. Bitwa o Anglię,  111. Alarm dla Warszawy,  7. W obronie Lwowa – mówią organizatorzy.

Eliminacje regionalne będą trwały od marca do kwietnia 2019 r. Wielki Finał odbędzie się w dniach 10–12 czerwca 2019 w Dęblinie, stolicy polskiego lotnictwa.

Każda szkoła może zgłosić 3 drużyny w jednej kategorii wiekowej. Drużyny, które zajmą I, II i III miejsce w regionalnych rozgrywkach, dostają się do Wielkiego Finału. Ale bez obaw, organizatorzy mają jeszcze do rozdania tzw. dzikie karty. Tam, gdzie zgłoszeń będzie bardzo dużo, przydzielone będą miejsca w Wielkim Finale dodatkowym drużynom. Może się wiec okazać, iż nawet jak zajmiecie V czy VI miejsce w regionie, to organizatorzy zaproszą was do Dęblina.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i... przygoda życia. Razem pracujecie na wynik waszej drużyny ale każdy z was gra osobno w jedną z gier. Poznajcie je dobrze, gdyż na końcu możecie otrzymać tytuł Wielkiego Mistrza w: 303. Bitwa o Anglię, 111. Alarm dla Warszawy lub 7. W obronie Lwowa – zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia do udziału w Turnieju należy dokonać do 28 lutego 2018 r.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.ipn.gov.pl

Źródło: Instytutu Pamięci Narodowej
comments powered by Disqus