Ogólnopolski konkurs historyczno-plastyczny "Polscy piloci w Bitwie o Anglię"

Ogólnopolski konkurs historyczno-plastyczny "Polscy piloci w Bitwie o Anglię" (fot. IPN)

Trwa przyjmowanie prac do ogólnopolskiego konkursu historyczno-plastycznego „Polscy piloci w Bitwie o Anglię”.

Konkurs organizowany jest dla uczczenia przypadającej w tym roku 80. rocznicy tego przełomowego dla II wojny światowej wydarzenia, w którym istotną rolę odegrali lotnicy z Polski. W Bitwie o Anglię walczyło 145 polskich pilotów, służących w jednostkach brytyjskich oraz w polskich dywizjonach – 302 i 303. Do końca bitwy Polakom zaliczono dwieście trzy powietrzne zwycięstwa. Organizatorzy konkursu chcą upamiętnić ich bohaterstwo i poświęcenie poprzez sztukę.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z terenu całej Polski uczęszczający do klas 1 – 8 szkół podstawowych. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice (akwarela, kredki, wycinanka, mozaika, szkic etc.) przedstawiającej zmagania pilotów Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, której 80. rocznica przypada w tym roku.

Jedną pracę może przygotować jeden uczestnik. Wszystkie prace muszą być samodzielne, niedozwolone jest kopiowanie bądź plagiatowanie innych dzieł, w tym powszechnie znanych. W przypadku inspirowania się fotografią/obrazem/plakatem bądź innym dziełem artystycznym i stworzenia jego własnej interpretacji należy podać źródło inspiracji. Każda praca powinna zawierać tytuł, krótki opis, imię i nazwisko twórcy.

Prace można nadsyłać do 16 października 2020 r.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.ipn.gov.pl

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej
comments powered by Disqus