Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa partnerem europejskiego programu Clean Aviation

Samolot pasażerski w locie - widok z ukosa z dołu (fot. ilot.lukasiewicz.gov.pl)

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa został partnerem w europejskim programie Clean Aviation i dołączył do Clean Sky 3 Preparatory Group (CS3PG). CS3PG to grupa przygotowawcza odpowiedzialna za prezentowanie zgodnego stanowiska przedstawicieli europejskiego lotnictwa w sprawie ambitnego programu rozwoju lotnictwa.

Celem partnerstwa na rzecz czystego lotnictwa jest zapewnienie postępu technologicznego oraz umożliwienie rozwoju nowych produktów w aeronautyce. Rozwój ten pozwoli na osiągnięcie maksymalnych postępów w kierunku lotnictwa neutralnego dla klimatu, spełniając oczekiwania społeczno-gospodarcze i zapewniając korzyści europejskim obywatelom i przedsiębiorstwom.

Dołączenie do elitarnego grona członków założycieli programu Clean Aviation to wielkie wyróżnienie dla instytutu Łukasiewicza. Wynika to przede wszystkim z naszej konsekwentnej pracy w europejskim programie Clean Sky, gdzie realizujemy z powodzeniem kilka poważnych projektów badawczych. Jest to także wyraz przyjętej przez nas strategii aby aktywne wspierać rozwój branży lotniczej poprzez szeroki udział w międzynarodowych gremiach – podkreśla dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, dr inż. Paweł Stężycki.

Wspólnie z innymi partnerami, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa będzie pracował na rzecz powodzenia programu.

W gronie partnerów Clean Aviation znaleźli się czołowi producenci, stowarzyszenia lotnicze oraz instytuty badawcze: EREA, EASN, AIRBUS, THALES, SAFRAN, DLR, ASD, NLR, ONERA, INCAS, PEGASUS, LEONARDO, MTU, Rolls Royce, EASA oraz PIPISTREL.

Więcej informacji na stronie www.clean-aviation.eu/#about

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus