Dofinansowanie na projekt Instytutu Lotnictwa

Instytut Lotnictwa

Instytut Lotnictwa w Warszawie uzyskał w 2009 roku dofinansowanie projektu nr UDA-POIG.01.03.01-14-074/09-00, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt:

„Technologia wdrożenia do praktyki gospodarczej nowego typu wiropłatowego statku powietrznego” .

Przedmiotem projektu, w sferze technicznej i badawczej jest statek powietrzny – wiropłat o właściwościach pośrednich między typowymi śmigłowcami, a wiatrakowcami, o zdolności pionowego startu i lądowania o prostej budowie, z możliwościami przelotowymi zbliżonymi do samolotowych, jednocześnie bez uzależnienia się od pasów startowych.

W ramach projektu zostaną opracowane, wykonane i przebadane podzespoły mogące stanowić niezależne wdrożenia i lotny demonstrator technologii przebadany w locie pod nadzorem ULC.

Wyniki projektu udostępniane będą podmiotom zainteresowanym na zasadach komercyjnych w postaci licencji, royality od sprzedanych egzemplarzy lub innych w zależności od stopnia zainteresowania potencjalnych odbiorców.

Prace nad projektem prowadzi mieszany zespół ludzi z dużym doświadczeniem lotniczym, a także młodych absolwentów wydziału lotniczego Politechniki Warszawskiej pełnych świeżych pomysłów i entuzjastów lotnictwa.

Więcej informacji na stronie projektu.

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus