12. Konferencja "Development Trends in Space Propulsion Systems"

12. Konferencja "Development Trends in Space Propulsion Systems" (fot. ilot.lukasiewicz.gov.pl)

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej zapraszają na 12. Międzynarodową Konferencję „Development Trends in Space Propulsion Systems”, która jest kontynuacją serii udanych konferencji z lat ubiegłych, organizowanych przez Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej oraz Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.

Konferencja skierowana jest do naukowców i przedstawicieli przemysłu zajmujących się tematyką systemów napędów kosmicznych. Jest to również świetna okazja dla studentów i młodych profesjonalistów, aby promować swoje postępy, nowatorskie pomysły i najnowsze wyniki oraz aby nawiązać kontakty z doświadczonymi naukowcami.

Konferencja będzie doskonałym miejscem do zapoznania się z realizowanymi projektami i najnowszymi osiągnięciami w międzynarodowym sektorze kosmicznym w dziedzinie napędów kosmicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na europejski postęp w tej dziedzinie i aktualny wkład Polski, która w ostatnich latach stała się jednym z mocnych punktów europejskiej areny B+R w kilku niszach technologicznych w dziedzinie napędów kosmicznych.

W imieniu organizatorów zapraszamy do Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa 27 października 2021 na to wspaniałe wydarzenie. W tym roku, w związku z pandemią, konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym, z możliwością udziału na miejscu lub zdalnie. Miejsce konferencji w Warszawie pozwoli na nawiązanie kontaktów z ekspertami, któremu towarzyszyć będzie wizyta techniczna po obiektach laboratoryjnych.

Zgłoszenie abstraktu i dalsze informacje są dostępne pod adresem: spacetrends@ilot.lukasiewicz.gov.pl

Językiem konferencji jest język angielski. Niedługo uruchomiona zostanie także strona internetowa. W przypadku dużego zainteresowania i cennego wkładu merytorycznego może zostać dodany drugi dzień konferencji.

Zachęcamy prelegentów do nadsyłania artykułów wraz z abstraktami opisującymi ich prezentacje. Wybór artykułów zostanie opublikowany w międzynarodowym recenzowanym czasopiśmie „Transactions on Aerospace Research”.

Obszary tematyczne konferencji:

  • Kosmiczne systemy napędowe (w tym silniki rakietowe na stałe, ciekłe i hybrydowe materiały pędne, kosmiczne napędy elektryczne, komponenty i analizy systemowe),
  • Ekologiczne materiały pędne (w tym rozwój, bezpieczeństwo wykorzystania, testowanie i eksploatacja systemów napędowych przyjaznych dla środowiska),
  • Modelowanie numeryczne silników rakietowych,
  • Systemy napędowe dla pojazdów suborbitalnych i orbitalnych, małych satelitów, dużych platform satelitarnych i misji eksploracyjnych,
  • Ośrodki i laboratoria testujące silniki rakietowe, montaż, integracja i weryfikacja infrastruktury do badań napędów rakiet i satelitów,
  • Inne tematy związane z projektowaniem, rozwojem lub zastosowaniami napędów kosmicznych.

Więcej informacji na stronie www.ilot.lukasiewicz.gov.pl

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus