Przejdź do treści
Dron (fot. gizmodo.com)
Źródło artykułu

II webinarium Global Drone Review na kanale Aviation Expo

Międzynarodowi przedstawiciele świata dronów wezmą udział w kolejnym, drugim webinarium Global Drone Review w ramach Targów Lotniczych Aviation Expo.

Bezzałogowce to coraz popularniejszy temat nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W ostatnim czasie użytkownicy dronów muszą stosować się do nowych zmian w prawie, które dotyczą samej rejestracji, ale i obowiązkowych szkoleń.

Odbiorcami pierwszego webinarium Global Drone Review transmitowanego na żywo na kanale facebookowym Aviation Expo było ponad 11 tys. osób. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o wykorzystywaniu dronów w biznesie, systemach bezpieczeństwa i nowym wymiarze legislacji. W wydarzeniu wzięli udział: Paweł Szymański z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Maciej Włodarczyk z Polskiej Agencja Żeglugi Powietrznej, Vadym Melnyk z firmy DRONEHUB, Krzysztof Śmierciak – UAVS (JUEJWIES) Poland, Artur Książek – Prometheus, Bartłomiej Orłowski – Polskie Siły Zbrojne oraz Greg Wojdyga – FlyArgo.

W poniedziałek, 15 marca 2021 r. zainteresowani tematyką bezzałogowców, bezpłatnie będą mogli wziąć udział w drugiej odsłonie przedsięwzięcia. Tym razem międzynarodowi specjaliści będą rozmawiali m.in. o prawie europejskim, o tym, jak będzie wyglądać w przyszłości U-Space, czy hałas lotniczy generowany przez drony rzeczywiście może być uciążliwy oraz jakie metody szacowania ryzyka mogą być alternatywą dla SORY.

W spotkaniu wezmą udział: Małgorzata Książek z Prometheus Polska, Łukasz Chaciński – Dronehub Polska, Wiktor Wyszywacz z Aeroklubu Polskiego, Severine Charmant – DGAC Francja, NIcolas Marcou – DSAC Francja, John Dagklis – UAV Federation Grecja, Stéphane Morelli – Sogitec, Jean Chrisophe Drai – DRONENGEL.

Tematyczne webinarium na żywo poprowadzi Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego kancelarii Dentons, strategiczny doradca Drone Alliance Europe i rzecznik prasowy Aeroklubu Polskiego.

Spotkanie dostępne będzie na facebookowym profilu Targów Lotniczych Aviation Expo oraz kanale YouTube Targów Kielce – w poniedziałek, 15 marca o godzinie 14:00.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony