Przejdź do treści
6. Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski w Łososinie Dolnej (fot. Aeroklub Podhalański)
Źródło artykułu

6. Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski w Łososinie Dolnej – przedłużony termin zgłoszeń

Aeroklub Podhalański w Nowym Sączu z siedzibą w Łososinie Dolnej serdecznie zaprasza do udziału w 6. Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 20–24.07.2016 r. na lotnisku w Łososinie Dolnej (EPNL).

Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski są wpisane w cykl imprez z okazji 60 lat istnienia Aeroklubu Podhalańskiego i 85 lat szybownictwa na Sądecczyźnie. Zawody organizowane są przy współudziale Aeroklubu Polskiego, Komisji Samolotowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody zostaną poprzedzone treningiem Samolotowej Kadry Narodowej w dniach 19-20.07.2016 r.

Trening oraz Mistrzostwa rozgrywane będą w klasie Unlimited i Advanced według Regulaminu Zawodów samolotowych (Część ogólna - wyd. 9/2015) oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Rajdowym FAI - edycja 2016.

Każdy zawodnik (pilot, nawigator) musi posiadać ważną licencję sportową w sporcie samolotowym. Każdy pilot-dowódca musi posoadać: ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji oraz ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym.

Piloci KN zobowiązani są potwierdzić swój udział w treningu oraz zawodach Kierownikowi treningu i zawodów flyroman@op.pl oraz dodatkowo do Koordynatora sportowego jakub.drzewinski@wp.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w treningu i zawodach został przedłużony do dnia 17.07.2016 r.

Mistrzostwa są kwalifikacją (rankingiem) pilotów do Kadry Narodowej 2017 oraz cyklem przygotowań do imprez międzynarodowych, w tym Rajdowych Mistrzostw Świata.

Aeroklub Podhalański zaprasza wszystkich zawodników i kibiców na lotnisko w Łososinie Dolnej.

Więcej informacji dostępnych jest w Piśmie organizacyjnym treningu SKN oraz w Piśmie organizacyjmym 6 Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski.


Przeczytaj również:
Festyn lotniczy na Jubileusz Aeroklubu Podhalańskiego

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony