ICAO wzywa do opracowania innowacyjnych rozwiązań do zarządzania dronami w przestrzeni powietrznej

Dron

Dostawy przy użyciu dronów, inspekcje przeprowadzane dronami, a nawet autonomiczne latające taksówki w najbliższym czasie staną się rzeczywistością.

Aby usługi te były bezpieczne i sprawne, Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) rozpoczęła prace konsultacyjne niezbędne do określenia wytycznych w zarządzaniu ruchem na małej wysokości systemów bezzałogowych statków powietrznych (BSP). (Więcej informacji na stronie www.icao.int)

Uznając, że uzgodnione globalne podejście znacznie pomoże przedsiębiorstwom w uruchomieniu usług BSP o odpowiednim poziomie zaufania inwestycyjnego i bezpieczeństwa operacyjnego, ICAO zapowiada zwołanie w Chengdu w Chinach, w dniach 13-14 września br. drugiego sympozjum DRONE ENABLE, podczas którego przedstawiane będą przez ekspertów i innowatorów z branży poszukiwania nowych rozwiązań do globalnego koordynowania działań BSP oraz bezpiecznego integrowania systemów zarządzania ruchem BSP z istniejącymi konwencjonalnymi systemami zarządzania ruchem lotniczym.

Cały artykuł czytaj na stronie: www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus