Ile zarabia pilot drona?

Dron z kamerą

Na przestrzeni ostatnich kilku lat drony stały się niezwykle popularnymi urządzeniami w naszym kraju. Dla wielu osób są one elementem zabawy, hobby. Jednak część traktuje je jako źródło zarobku.

Nie da się ukryć, że profesjonalny dron z wysokiej jakości kamerą może być wykorzystywany do kręcenia ujęć reklamowych, weselnych, placów budowy, scenerii miejskich. Dla wielu osób/zleceniodawców to znakomita okazja by niższym kosztem uzyskać zdjęcia, filmy dostępne do tej pory jedynie z poziomu samolotu czy helikoptera. Nic też dziwnego, że drony cieszą się tak dużym uznaniem.

Redakcja portalu Informacjelokalne.pl postanowiła nieco przybliżyć możliwą sytuację finansową operatorów dronów, a także wskazać cenne porady.

Oczywiście chcąc zarabiać na materiałach filmowych z drona, najpierw musimy zakupić odpowiednie urządzenie. Nie da się ukryć, że w tej kategorii liczą się tylko i wyłącznie modele z najwyższej półki. Muszą nie tylko gwarantować wysoki pułap i zwiększony czas pracy, lecz także wysokiej jakości obraz. Profesjonalne drony najczęściej wyposażone są w nowoczesne kamery lub też posiadają miejsce na montaż zewnętrznych urządzeń.

Koszt naszej pracy będzie w głównej mierze uzależniony od rozmowy z klientem. To dzięki wywiadowi będziemy w stanie poznać miejsce pracy, zakres filmowania, ilość nakręconego materiału, wykonanych zdjęć, jak i również ich późniejsze wykorzystanie.

Cały artykuł czytaj na stronie www.informacjelokalne.pl

Źródło: informacjelokalne.pl
comments powered by Disqus