„Atmosfera w ruchu” – XV edycja Szkoły Meteorologii Lotniczej – zmiana terminu

„Atmosfera w ruchu” – XV edycja Szkoły Meteorologii Lotniczej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy oraz Aeroklub „ŻAR” zapraszają do udziału w XV edycji Szkoły Meteorologii Lotniczej „Atmosfera w ruchu”, która odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym „TRÓJKA” w Międzybrodziu Żywieckim, przy ul. Beskidzkiej 42. Uległ zmianie termin szkolenia, zapowiadany wcześniej na 7–12.03.2016 r. Organizatorzy poinformowali, że szkolenie odbędzie się w nowym terminie, w dniach 4–9.04.2016 r.

Adresatami szkolenia są osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu meteorologii lotniczej nie tylko teoretycznie, ale najbardziej w praktyce.

W czasie XV edycji Szkoły Meteorologii Lotniczej Żar organizatorzy oferują wykłady w połączeniu z warsztatami prowadzone przez profesjonalistów. Ćwiczenia praktyczne prowadzone będą w małych grupach (8 osobowych) przez doświadczonych synoptyków lotniczych, co zapewni większą efektywność nauki. Zajęcia w niewielkiej grupie umożliwiają także głębszą analizę zagadnień i omówienie wszelkich wątpliwości. Proponowany system zajęć zapewne pozwoli nabrać praktyki i poszerzyć znajomość problemów meteorologicznych w zakresie lepszego przygotowania do lotów. Istotnym atrybutem szkolenia są wykłady z dziedzin lotnictwa prezentowane przez przedstawicieli różnych dziedzin działalności lotniczej. Kurs przebiega w przyjaznej atmosferze, dzięki czemu uczestnicy mogą swobodnie wymieniać się doświadczeniami.

W ramach wykładów oraz zajęć praktycznych poruszone zostaną następujące zagadnienia:
• Kompleksowa analiza i prognozowanie konwekcji, burz, oblodzenia i turbulencji.
• Praktyczna interpretacja obrazów radarowych.
• Zastosowanie diagramów aerologicznych w prognozach konwekcji.
• Analiza wypadków lotniczych.
• Aspekty meteorologii dla potrzeb szybowcowych.
• Interpretacja modeli numerycznych.

Plan wykładów

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu:
• Poznanie nowych technik i metod analizy pogody.
• Szkolenie zawiera warsztaty oparte na case study – zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce.
• Wykłady z różnych dziedzin lotnictwa i zagadnień z nim ściśle powiązanych.
• Rozbudowanie umiejętności i rozwój osobisty.

Organizatorami szkolenia są: Rafał Bąkowski – IMGW-PIB Warszawa, Bogdan Drenda – Aeroklub Żar, Leonard Brzozowy – IMGW-PIB Warszawa – sprawy merytoryczne; Anna Kłokowska-Siejek – IMGW-PIB Warszawa- sprawy organizacyjne.

Liczba uczestników Szkoły jest ograniczona do 40 osób. Zgłoszenia należy nadsyłać do 22.03.2016r. w postaci wypełnionego Formularza zgłoszeń, z podaniem dokładnych informacji kontaktowych, przewidywanych terminów przyjazdu i wyjazdu oraz rezerwacji noclegów i wyżywienia na adres e-mail: anna.siejek@imgw.pl

Opłata wpisowa za udział w szkoleniu wynosi 480 zł – cena uwzględnia materiały szkoleniowe oraz udział w imprezach.

Więcej informacji można znaleźć w Ogłoszeniu.

Źródło: IMGW
comments powered by Disqus