Zaproszenie do wzięcia udziału w rajdzie Hansa Gutmanna 2018

Rajd Hansa Gutmanna 2016

Jean Birgen z AOPA Luksemburg zaprasza pilotów należących do europejskich oddziałów stowarzyszenia do wzięcia udziału w renomowanym lotniczym rajdzie Memorial Hans Gutman 2018.

Każdego roku piloci z całej Europy latają do różnych krajów, składając hołd słynnemu austriackiemu lotnikowi Hansowi Gutmannowi, który zorganizował wiele tego typu przedsięwzięć. Jean Birgen, jako doradca techniczny FAI-GAC, podjął inicjatywę zorganizowania corocznego rajdu pamięci. Do pomocy zgłosił się zespół ochotników: Mihail Kornev (sekretarz generalny), Artem Kirillov (kierownik projektu) i Pierre Lorang (zakwaterowanie i turystyka).

W zeszłym roku, rajd odbył się na trasie Luksemburg - Sankt Petersburg w Rosji, a jego uczestnicy mieli też możliwość odwiedzenia m.in. krajów skandynawskich i bałtyckich. W przelocie wzięło udział łącznie dwanaście samolotów, co sprawiło, że zakończył się on sukcesem. Rajd 2018 zaplanowany jest w dniach 13-22 lipca i rozpocznie się na Węgrzech, a zakończy w Wenecji.

Wstępnym punktem zbiorczym będzie Luksemburg, ale pierwszym miejscem spotkań Jakabzallas na Węgrzech, gdzie zlokalizowany jest słynny aerohotel (LHJK). Potem, organizatorzy planują odwiedzić różne kraje Europy Wschodniej, w tym Jakabzallas lub Hertelendy-Kastely na Węgrzech, Kiszyniów w Mołdawii, Odessę  na Ukrainie, Konstancę w Rumunii, Burgas w Bułgarii, Nisz w Serbii, Zadar w Chorwacji i Slovenj Gradec w Słowenii lub Wenecję we Włoszech.


                                                Trasa przelotu rajdu Hansa Gutmanna 2018

Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie www.hansgutmannrally.eu

Źródło: IAOPA
comments powered by Disqus