Przejdź do treści
Bayraktar TB2 dla Ukrainy (fot. YouTube)
Źródło artykułu

Hiszpania: Ukraińcy zbierają środki na zakup dronów dla swojej armii

Mieszkający w Hiszpanii Ukraińcy, w tym uciekinierzy wojenni, który opuścili swoją ojczyznę po rosyjskiej inwazji z 24 lutego, rozpoczęli masową zbiórkę pieniędzy na zakup tureckich dronów Bayraktar.

Większość środków zbieranych jest za pośrednictwem kampanii w mediach społecznościowych, której jedną z twarzy jest reprezentacyjny piłkarz Ukrainy Roman Zozula.

Występujący w hiszpańskich klubach od 2016 r. Zozula, jak zauważają tamtejsze media, to tylko jeden z kilku wpływowych Ukraińców, którzy mobilizują swoich rodaków do zbiórki środków na zakup dronów.

"Środki na zakup dronów Bayraktar zbierają rozmaite organizacje zrzeszające emigrantów i uchodźców z Ukrainy rezydujących w Hiszpanii" – podała gazeta "El Periodico".

Więcej o zbiórce na zakup drona Bayraktar TB2 dla Ukrainy TUTAJ.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę z tego kraju do Hiszpanii napłynęło ponad 125 tys. uchodźców wojennych, z których 87 tys. jest w wieku produkcyjnym. Spośród nich pracę podjęło dotychczas niespełna 15 proc.

W sumie na terytorium Hiszpanii pracuje obecnie 60 tys. obywateli Ukrainy. Większość z nich jest zatrudniona w branży hotelarskiej oraz w sektorze budowlanym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony