Militaria XX wieku – Wystawa historyczna

Militaria XX wieku – Wystawa historyczna (fot. historia.targi.lublin.pl)

Chcesz poczuć się jak w wehikule czasu? W ostatni weekend października będzie to możliwe!

Zapraszamy fanów lotnictwa na wystawę historyczną "Militaria XX wieku", na której będzie można zobaczyć repliki samolotów w skali 1:1, pamiątki i eksponaty lotnicze, wystawę modelarstwa, pokazy broni i sprzętu wojskowego, a także modele pojazdów militarnych z całej Polski. Będzie też giełda kolekcjonerów.

III edycja niezwykłego powrotu do przeszłości odbędzie się w dniach 26-28 października 2018 r.  w Targach Lublin, przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

W programie wystawy między innymi:
•  Wystawa eksponatów „Karol Friser – zapomniany lotnik obu wojen światowych”
•  Spotkanie z autorem książki Legenda Dywizjonu 303 - Arkadiuszem Pilchem
•  Wystawa „55 Rocznica Powstania 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej czyli historia Niebieskiego Beretu”
•  Wystawa fotograficzna 3D „Samoloty i okręty II RP”
•  Targi książki historycznej
•  Projekcja filmu z archiwum IPN ... i wiele innych!

Można także wziąć udział w konkursie „Ja w wehikule czasu”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej autora pracy, jako bohatera wybranego wydarzenie z historii Polski. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły podstawowej oraz uczniowie III klasy gimnazjum. Prace można nadsyłać do 24.10.2018 r. Opublikowanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia Militaria XX wieku – Wystawa historyczna w dniu 27 października 2018 r. o godz. 11:00 w Hali Targów Lublin. Do wygrania nagrody rzeczowe sponsorowane przez wystawców wydarzenia "Militaria XX wieku – Wystawa historyczna". Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.historia.targi.lublin.pl

Więcej informacji na stronie www.historia.targi.lublin.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: historia.targi.lublin.pl
comments powered by Disqus