Przejdź do treści
Adam Michałowski
Źródło artykułu

Adam Michałowski powołany na Prezesa Zarządu GSS AP Żar

Rada Górskiej Szkoły Szybowcowej AP Żar ma przyjemność  poinformować, że na posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2014 jednogłośnie powołała Adama Michałowskiego na Prezesa Zarządu GSS AP Żar. Czteroletnią kadencję rozpocznie 17 lutego br.

„O wyborze kandydatury Adama Michałowskiego zdecydowało połączenie jego różnorodnego doświadczenia zawodowego, w tym doświadczenia w branży lotniczej, oraz kwalifikacji lotniczych i osiągnięć sportowych. Jesteśmy przekonani, że Adam posiada pełne kwalifikacje do kierowania realizacją celów statutowych GSS jako wyczynowego szybowcowego ośrodka szkoleniowego Aeroklubu Polskiego, specjalizującego się w lataniu w terenie górskim. Życzymy mu powodzenia w tej trudnej ale inspirującej misji,” powiedział Marcin Prusaczyk, Przewodniczący Rady GSS AP Żar.

W ostatnim okresie Adam Michałowski był Prezesem Zarządu Zakładów Lotniczych 3Xtrim. Wcześniej, jako dyrektor Aeroklubu ROW w Rybniku, przeprowadził z sukcesem trudny program restrukturyzacyjny. Przed tym, przez wiele lat zdobywał doświadczenie kierownicze w międzynarodowym koncernie z branży motoryzacyjnej. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii.

Adam Michałowski posiada uprawnienia pilota szybowcowego i samolotowego oraz instruktora szybowcowego. W swojej karierze sportowej zdobywał medale na mistrzostwach świata, Europy i Polski w akrobacji szybowcowej i samolotowej. Był też trenerem Kadry Narodowej w akrobacji szybowcowej. Jest laureatem nagrody głównej Fair Play przyznanej przez PKOL w 1996.

„Jestem bardzo zadowolony z okazanego mi zaufania, jednocześnie zdaję sobie sprawę z ogromu zadań jakie stoją przede mną oraz oczekiwań ze strony naszego środowiska, które w największym stopniu będę starał się zrealizować,” powiedział Adam Michałowski.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony