Kiedy powstanie lądowisko przy szpitalu w Grodzisku Maz.?

EC135 należący do LPR, fot. youtube

Niedawno informowaliśmy, że samorząd Mazowsza przekaże Szpitalowi Zachodniemu dotację 3,6 mln zł na budowę lądowiska dla szpitalnego oddziału ratunkowego. Rzecz w tym, że kwota, na którą opiewa przedsięwzięcie jest sporo wyższa. Dyrekcja szpitala ma nadzieję, że kasę dołoży także Ministerstwo Zdrowia.

Samorząd Mazowsza przekaże pieniądze na ten cel w dwóch transzach: 543 760 zł w 2022 roku i 3 056 240 zł w 2023. Na realizację inwestycji potrzeba jednak w sumie prawie 6,2 mln zł.– Lądowisko przy szpitalu wielospecjalistycznym, takim jak nasz, jest bardzo potrzebne. Czekamy na nie od 12 lat – mówi nam Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

–Wystąpiła do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wsparcie finansowe, aby pokryć brakującą kwotę. Mamy nadzieję, że pan minister zechce przychylnie spojrzeć na te sprawę, zwłaszcza, że ponad połowę potrzebnej kwoty mamy już zapewnioną, a nasz szpital jest ważną placówką dla nie tylko dla zachodniego Mazowsza, ale i całej ściany zachodniej – dodaje Krystyna Płukis. – Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy pozytywną decyzję pana ministra – podkreśla.

Czytaj całość artykułu na stronie www.grodzisknews.pl

Źródło: grodzisknews.pl
comments powered by Disqus