Przejdź do treści
Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)
Źródło artykułu

Zaproszenie na XXI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2021

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Lotnisko Krosno Sp.z o.o., Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zapraszają na XXI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach 35 września 2021 roku.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejstracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz kopii wpłaty na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem na adres: jakub.mika@interia.pl

•  Formularz zgłoszeniowy

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2021 r.

Wpisowe wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 600 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 800 zł,
•  dodatkowa osoba: 200 zł.
Dodatkowo każdy uczestnik zostanie obciążony na miejscu kwotą 30 Euro, co stanowi koszt opłaty za FAI loger.

Wpisowe obejmuje: wyżywienie dla trzech lub czterech osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, mapy, loger, obsługę meteo, poczęstunek na otwarcie oraz bankiet na zakończenie zawodów.

Więcej informacji w Zaproszeniu oraz na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl


(fot. Łukasz Jaracz)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony