Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA 2019”

Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA” (fot. gcc2019.pl)

Na lotnisku w Prievidzy (Słowacja) po raz piąty zostanie zorganizowany Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA 2019” dla szybowców jedno i dwumiejscowych w dniach 18-26.05.2019 r., równolegle z zawodami szybowcowymi RZS w klasie klub A. Organizatorem imprezy jest Aeroklub Żar (operacyjnie – Leszek Wołosowicz, Piotr Czarnowski i Ryszard Bendkowski).

Regionalne Zawody Szybowcowe GCC będą liczone zarówno w klasyfikacji krajowej, jak też FAI.

Celem obozu jest zapewnienie pilotom zainteresowanym nauką i doskonaleniem w lataniu w terenie górzystym możliwości podpatrywania zaawansowanych zawodników, a zaawansowanym w lataniu w górach swobodnego treningu, bez konieczności rywalizacji zawodniczej. Piloci, którzy nie latali zawodniczo, będą mogli zapoznać się z całą „kuchnią” zawodów, co ułatwi im podjęcie decyzji o lataniu zawodniczym w przyszłości.

Organizatorzy nie przewidują istotnych zmian w stosunku do formuły stosowanej w latach ubiegłych, ale dla przypomnienia:
– Zawody oraz obóz odbywają się jednocześnie, pod jednolitym kierownictwem,
– Obóz objęty jest tym samym regulaminem jak zawody, wspólne są odprawy, oraz starty,
– Przepisy słowackie wymagają stosowania Flarm, zatem Flarm będzie obowiązkowy dla wszystkich startujących,
– Wszystkie statki powietrzne muszą być wyposażone w radia o odstępie międzykanałowym 8,33 MHz. Krajowe pozwolenia na odstępstwa nie będą honorowane.

Piloci mogą zgłaszać swoje uczestnictwo poprzez użycie formularza rejestracyjnego na stronie www.gcc2019.pl Maksymalna liczba uczestników – 50 szybowców.

Obszar zawodów i strefy będą przedmiotem ustaleń Aeroklubu Prievidza z władzami słowackimi i zostaną podane do wiadomości uczestnikom w momencie ich ustalenia, najpóźniej na spotkaniu informacyjnym w dniu 18 maja 2019r. Celem organizatorów będzie zapewnienie obszaru z dostępem do przestrzeni powietrznych Słowacji, Polski, Czech i Węgier. Wysokości maksymalne oraz strefy będą podawane każdorazowo na odprawie przed konkurencją.

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa pilotów którzy sądzą, że podołają wyzwaniom związanym z lataniem w terenie górskim. W rejonie Prievidzy możliwe są trasy w terenie pokrytym wzgórzami, a także górskie w Małej i Wielkiej Fatrze, Beskidach, Tatrach Niskich i Wysokich. Tereny do lądowania to licznie rozsiane lotniska oraz wielkie pola, do których łatwo dolecieć z gór. Aeroklub Prievidza posiada ograniczone możliwości hangarowania szybowców, dlatego przyjazd z szybowcem drewnianym trzeba uprzednio uzgodnić.

Pismo organizacyjne

Więcej informacji, a także zapisy na zawody oraz obóz na stronie www.gcc2019.pl

Źródło: gcc2019.pl
comments powered by Disqus