Stowarzyszenie NAHSAC: Aeroklub w każdej szkole średniej

The National Association of High School Aviation Clubs

Coraz częściej menedżerowie branży lotniczej obawiają się czy będą w stanie znaleźć wystarczającą ilość wykwalifikowanych pracowników, aby sprostać dziesiątkom tysięcy ofert pracy w przemyśle lotniczym. Wolne wakaty pojawią się w wyniku rozwoju tej branży oraz przechodzenia na emeryturę jej obecnych pracowników.

Szczególnie niepokojące jest, iż stosunkowo niewielka liczba młodych ludzi planuję swoją edukację tak, aby później rozwijać ją w lotnictwie. Celem zmiany tego trendu, zostało powołane do życie Krajowe Stowarzyszenie Szkolnych Aeroklubów (NAHSAC), które planuje rozwiązać ten problem poprzez stworzenie klubu lotniczego w każdym liceum w USA. Inauguracja działalności NAHSAC miała miejsce 8 sierpnia podczas Akademii ACE organizowanej przez FAA-Purdue University na międzynarodowym lotnisku w Indianapolis.

Szczegółowe informacje o programie, uczniom akademii i ich rodzicom przekazał kpt David C. Koch, który jest Dyrektorem Wykonawczym Center For Airmanship Excellence, jednego ze sponsorów przedsięwzięcia. W program NAHSAC zaangażowały się również Southern Illinois University, Carbondale, Lewis University, Kishwaukee College oraz Women In Aviation International (Chicago Leading Edge Chapter). Dodatkowo, Stowarzyszenie współpracuje z FAA celem opracowania czytelnej ścieżki kariery w przemyśle lotniczym.

Aby pomóc uruchomić w placówkach edukacyjnych kluby lotnicze, NAHSAC stworzyła społecznościowy portal lotniczy dla uczniów szkół średnich, ich rodziców, nauczycieli i administratorów. NAHSAC kształci także studentów z zagadnień dotyczących możliwości przemysłu lotniczego, edukacji i zatrudnienia poprzez Internet. „Dla każdego młodego człowieka, który jest zainteresowany rozwijaniem kariery lotniczej, nigdy nie było lepszego czasu na przygotowanie się do zupełnie nowych możliwości, które otwierają się w przemyśle lotniczym”, powiedział Koch.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

Źródło: GA News
comments powered by Disqus