iFly GPS z wizją syntetyczną

IFly GPS

Firma Adventure Pilot, producent iFly GPS, przenośnej nawigacji dla pilotów general aviation, poinformowała o wprowadzeniu najnowszej jej aktualizacji obejmującej wizję syntetyczną. Funkcja ta zapewni pilotowi wgląd w trójwymiarowe zobrazowanie terenu, szczegółowe widoki przeszkód, dróg lotniczych, lotnisk RealView oraz wyświetlanie okolicznego ruchu w 3D (w przypadku połączenia z kompatybilnym odbiornikiem ADS-B). Dzięki wszystkim tym opcjom, zdecydowanie zwiększa ona świadomość sytuacyjną.

Wizja syntetyczna jest dostępna jako bezpłatna aktualizacja do każdej płatnej subskrypcji iFly GPS. Według Waltera Boyda, prezesa Adventure Pilot,  AHRS (An attitude and heading reference system) nie jest niezbędny, aby nowa funkcja działała i jeśli urządzenie nie zostanie sparowane z AHRS, iFly GPS użyje wysokości, prędkości względem ziemi i pionowej opartych na danych z GPS.


Synthetic Vision radykalnie poprawia komfort lotu w momencie wlotu w niekorzystne warunki meteorologiczne i jest bezpłatną aktualizacją do płatnych subskrypcji iFly GPS, których ceny zaczynają się od 69,99 USD za wersję VFR oraz 109,99 USD za IFR. Nowa funkcja jest dostępna dla telefonów i tabletów Apple, Android i Windows, a także urządzeń dedykowanych iFly GPS 740 i 740b.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.iflygps.com

Źródło: GA News
comments powered by Disqus