Przejdź do treści
Źródło artykułu

Prezentacja multimedialna Muzeum Lotnictwa w Poznaniu

Fundacja Zachować Skrzydła, której celem głównym jest budowa Muzeum Lotnictwa w Poznaniu, przedstawiła pierwszą wstępną prezentację multimedialną projektu Muzeum. Mają nadzieję że wspomożecie ich projekt dobrą myślą i pozytywna aurą. Będą walczyć jak tygrysy, aby ich cel został osiągnięty.

Wcześniej, w kwietniu br. Zarząd Fundacji podpisał umowę o współpracy z dowódcą 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Był to początek wspólnej drogi, podczas której będą podejmowane działania pomocnicze w kreowaniu wizerunku 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego i Sił Powietrznych z zakresu działalności bieżącej i historycznej.

Następnie w dniu 10.07.2015 r. Fundacja Zachować Skrzydła reprezentowana przez Prezesa Zarządu Pana Euzebiusza Rogera Dyrusa podpisała porozumienie o współpracy z Dowódcą 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Dariuszem Malinowskim. Zawarte porozumienie zakłada współpracę mającą na celu promowanie i kreowanie pozytywnego wizerunku Sił Powietrznych oraz kultywowanie tradycji poznańskiego lotnictwa wojskowego w przestrzeni publicznej i prywatnej. To był kolejny krok przybliżający Poznań do powstania Muzeum Lotnictwa w tym mieście.

W dniu 22 Lipca w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej został powołany do życia Zespół Parlamentarny ds. Budowy Muzeum Lotnictwa w Poznaniu. W skład zespołu weszli: Marek Niedbała (SLD), Tadeusz Dziuba (PiS), Eugeniusz Tomasz Grzeszczak (PSL), Killion Munyama (PO), Maciej Banaszak (SLD), Tomasz Górski (niez.), Stanisław Kalemba (PSL) oraz Tadeusz Tomaszewski (SLD).

Muzeum Lotnictwa w Poznaniu na być miejscem gromadzącym wyjątkowe eksponaty sprzętu lotniczego, jak i miejscem edukacyjnych spotkań i promocji Sił Powietrznych. Fundacja stawia sobie za cel odrestaurowanie i gromadzenie pamiątek związanych z lotnictwem, samolotów, wyposażenia, dokumentów, zdjęć, relacji i eksponatów o charakterze wojskowym i patriotycznym.

Mamy już wstępną prezentację multimedialną Muzeum Lotnictwa w Poznaniu, a niebawem zostanie udostępniona wersja ostateczna rozszerzona o wiele dodatkowych elementów graficznych. Fundacja przekazuje też podziękowania za dobrą i fachową pracę dla Matusza Golona, Mateusza Gąsiorka i Adama Soińskiego.

Poniżej pierwotna wizualizacja Muzeum Lotnictwa w Poznaniu:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony