Przejdź do treści
Źródło artykułu

Poradnik "Pilot jako przedsiębiorca"

Fundacja Polskie Niebo udostępniła poradnik pt. "Pilot jako przedsiębiorca" opracowany przez Patrycję Leśkiewicz, Agnieszke Kamilę Nierodę, Dominika Pundę oraz Wojciecha Skwirowskiego.

W poradniku mozna znaleźć informacje o tym co każdy samozatrudniony w branży lotniczej powinien wiedzieć i na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umów oraz o pilotach w social mediach.

Problematyka zatrudnienia w lotnictwie cywilnym w ostatnich latach totemat, który poruszany jest coraz częściej – od kilku lat trwa dyskusja o konsekwencjach stosowania w lotnictwie umów  cywilnoprawnych w miejsce dotychczas stosowanych umów o pracę. Konsekwencją przyjmowanych rozwiązań jest m.in. to, iż osoby zatrudnione w lotnictwie w szczególności piloci zakładają działalność gospodarczą stając się tym samym przedsiębiorcami i świadczą swe usługi przewoźnikowilotniczemu na podstawie umowy cywilnoprawnej. Charakter stosunku prawnego łączącego przewoźnika z członkami załóg przekłada się na wiele kwestii od związanych z odpowiedzialnością  odszkodowawczą, po kwestie związane z kształtowaniem wynagrodzenia i kwestie prawa socjalnych.

W poradniku "Pilot jako przedsiębiorca" w trzech rozdziałach poruszone zostały takie zagadnienia jak:
•  Co oznacza przymiot „bycia przedsiębiorcą” w obrocie gospodarczym i jakie są tego  konsekwencje.  Specyfika  działalności  gospodarczej  wykonywanej  przez pilota.
•  Przedsiębiorca jako strona umowy w obrocie gospodarczym? Jak negocjować umowę by najlepiej zabezpieczyć swoje interesystr.
•  Pilot jako przedsiębiorca w social mediach. ABC poprawnego używania social mediów.

Poradnik "Pilot jako przedsiębiorca" dostępny jest TUTAJ.
_______________________________________________
Fundacja Polskie Niebo – powstała z pasji do lotnictwa, troski o jego zrównoważony i bezpieczny rozwój, chęć niesienia pomocy, tym dla których polskie niebo jest drugim domem oraz pamięci o polskich pilotach, którzy zapisali piękne karty historii lotnictwa polskiego oraz światowego i zapisują je nadal. To projekt, w którym biorą udział specjaliści związani z lotnictwem cywilnym oraz państwowym, naukowcy, lekarze i psycholodzy, prawnicy, a także pasjonaci lotnictwa i miłośnicy jego historii.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony