Przejdź do treści
Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających Norbi Cup (fot. freeflight-krosno.vxm.pl)
Źródło artykułu

VI Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających "Norbi Cup"

Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego oraz Stowarzyszenie Lotnicze Orzeł zapraszają modelarzy na Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających "Norbi Cup", zaliczane do Pucharu Polski. Impreza odbędzie się w dniu 26.06.2021 r. na lądowisku Podlodów.

Zawody w konkurencjach mistrzowskich zostaną rozegrane zgodnie z przepisami Kodeksu Sportowego FAI oraz Regulaminu Pucharu Świata FAI dla modeli swobodnie latających, a w konkurencji narodowej F1A Standard - według obowiązujących regulaminów. Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie aktualnej Licencji Sportowej FAI.

Zawody zostaną rozegrane w konkurencjach  F1A, F1B, F1C, F1A-Std., F1Q. Wstępnie organizatorzy zaplanowali dla zawodników po pięć kolejek lotów. Jednak ilość kolejek lotów w danym dniu będzie uzależniona od warunków atmosferycznych i będzie ogłoszona przed rozpoczęciem pierwszej kolejki lotów.

Zgłoszenia udziału w zawodach należy dokonać do 18.06.2021 r. wyłącznie w formie elektronicznej na stronie Free Flight Krosno: www.freeflight-krosno.vxm.pl. Po tym terminie opłata startowa zostanie zwiększona o 100%.

Za start zawodnika w jednej z kategorii opłata wynosi: Junior – 40zł, Senior – 50zł. W przypadku startu zawodnika w więcej niż jednej kategorii udzielana będzie bonifikata w wysokości 10zł za każdą dodatkową kategorię.

Więcej informacji o zawodach w Biuletynie organizacyjnym oraz na stronie: www.freeflight-krosno.vxm.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony