Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających

model szybowca swobodnie Latający (fot. freeflight-krosno.vxm.pl)

Zapraszamy modelarzy do udziału w 85. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencjach F1A, F1B, F1P, F1Q Juniorów oraz 2. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencji F1A Standard. Impreza odbędzie się w dniach 21-23.08.2020 r. na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Mistrzostwa organizowane są przez Aeroklub Polski oraz Komisję Modelarską AP.

Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie aktualnej Licencji Sportowej FAI. Podczas zawodów przeprowadzana będzie wyrywkowa kontrola modeli oraz kontrola dopingowa zawodników.

Zawody zostaną rozegrane wg Kodeksu Sportowego FAI. Organizatorzy zaplanowali dla zawodników po pięć kolejek lotów. Ilość kolejek oraz czas lotów będzie uzależniona od warunków atmosferycznych. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu zawodów.

Podczas 2. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencji F1A Standard przewidziana jest klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Do klasyfikacji drużynowej liczeni będą trzej najlepsi zawodnicy z jednego klubu (stowarzyszenia) będącego członkiem AP.

Zgłoszenia udziału w zawodach należy przesłać do 12.08.2020 r. wyłącznie w formie elektronicznej na stronie Free Flight Krosno: freeflight-krosno.vxm.pl. Po tym terminie opłata startowa zostanie zwiększona o 100%.

Za start zawodnika w jednej z kategorii opłata wynosi 50zł, start w dodatkowej kategorii, w przypadku 85. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających, opłata 30 zł.

Więcej informacji o 85. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencjach F1A, F1B, F1P, F1Q Juniorów w Biuletynie organizacyjnym oraz na stronie: www.freeflight-krosno.vxm.pl

Więcej informacji o 2. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencji F1A Standard w Biuletynie organizacyjnym oraz na stronie: www.freeflight-krosno.vxm.pl

Źródło: Free Flight Krosno
comments powered by Disqus