85. Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających

model szybowca swobodnie Latający (fot. freeflight-krosno.vxm.pl)

Aeroklub Polski, Komisja Modelarska AP oraz Stowarzyszenie Lotnicze Orzeł zapraszają modelarzy do udziału w 85. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencjach F1A, F1B, F1C, F1Q. Impreza odbędzie się w dniach 4-06.09.2020 r. na lądowisku Podlodów.

Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie aktualnej Licencji Sportowej FAI. Podczas zawodów przeprowadzana będzie wyrywkowa kontrola modeli oraz kontrola dopingowa zawodników.

Zawody zostaną rozegrane wg Kodeksu Sportowego FAI. Organizatorzy zaplanowali dla zawodników po siedem kolejek lotów na każdy dzień rywalizacji. Ilość kolejek oraz czas lotów będzie uzależniona od warunków atmosferycznych. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu zawodów.

Zgłoszenia udziału w zawodach należy dokonać do 25.08.2020 r. wyłącznie w formie elektronicznej na stronie Free Flight Krosno: www.freeflight-krosno.vxm.pl. Po tym terminie opłata startowa zostanie zwiększona o 100%.

Za start zawodnika w jednej z kategorii opłata wynosi 50zł, za start w dodatkowej kategorii opłata wynosi 40 zł.

Więcej informacji o 85. Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencjach F1A, F1B, F1P, F1Q w Biuletynie organizacyjnym oraz na stronie: www.freeflight-krosno.vxm.pl

Źródło: Free Flight Krosno
comments powered by Disqus