Przejdź do treści
Źródło artykułu

19. Memoriał Romana Straburzyńskiego w Turbi

Aeroklub Stalowowolski zaprasza na dziewiętnastą edycję Ogólnopolskich Zawodów Modeli Swobodnie latających – Memoriał Romana Straburzyńskiego, zaliczane do Pucharu Polski, które odbędą się w dniu 15.05.2021 r. na lotnisku w Turbi.

Zawody zostaną rozegrane według Kodeksu Sportowego F.A.I. oraz obowiązujących zasad rozgrywania zawodów PP w F1 w następujących klasach:
• F1A, F1B, F1C, F1A Std. – Open, F1Q – Open
• F1A, F1B, F1P – juniorów
W konkurencji F1C i F1P zawodnicy otrzymają paliwo od organizatora.

Organizator przewiduje rozegranie 5 kolejek lotów we wszystkich kategoriach. Rozpoczęcie lotów dogrywokwych uzależnione będzie od panujących warunków atmosferycznych, jednak nie wcześniej niż 1 godzinę od zakończenia rundy zasadniczej.

Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie aktualnej Licencji Sportowej FAI. Opłaty startowe wynnoszą: Junior – 40zł, Senior – 50zł, W przypadku startu zawodnika w więcej niż w jednej kategorii udzielana będzie bonifikata w wysokości 10 zł za każdą dodatkową kategorię.

Zgłoszenie uczestnictwa należy dokonać do 5.05.2021 r. wyłącznie w formie elektronicznej na stronie www.freeflight-krosno.vxm.pl

Program zawodów w dniu 15.05.2021 r. (sobota):

  • rejestracja zawodników w budynku portu, na lotnisku w Turbi (do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów),
  • 8:00 – pierwsza kolejka lotów,
  • ok. 1 godz. po zakończeniu lotów dogrywkowych odbędzie się zakończenie zawodów i wręczenie nagród dla zwycięzców.

Po ceremonii wręczenia nagród organizatorzy przewidują spotkanie przy grillu podsumowujące 19-lecie Memoriału Romana Straburzyńskiego.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu zawodów.

Więcej informacji w Biuletynie organizacyjnym na stronie: www.freeflight-krosno.vxm.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony