Lotniska mają problemy z rozbudową przed Euro 2012

Prognoza ruchu lotniczego.jpg

Problemy z dostosowaniem rozbudowy portów lotniczych do wymogów UEFA są w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska wykonawca chce zmiany technologii, by zmniejszyć koszty.

– Opóźnienia w stosunku do harmonogramu inwestycji związanych z przygotowaniem infrastruktury lotniska Poznań-Ławica do obsługi ruchu w trakcie Euro 2012 wynikają z przyczyn proceduralnych – mówi Hanna Surma, rzecznik prasowy portu.

Chodzi o opóźnienia w przygotowaniu raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Hanna Surma zaznacza jednak, że w poszczególnych etapach projektu przewidziano rezerwy czasowe, które pozwolą dokończyć długotrwałe przygotowania, zwłaszcza jeśli chodzi o uzyskanie decyzji administracyjnych oraz kwalifikacji projektów do dofinansowania ze środków unijnych.

Jak ustalił DGP, problemy, mimo pochlebnych recenzji UEFA, ma również Wrocław. Mimo że tamtejszy port lotniczy wie, jak finansować inwestycję, a nawet wybrał już wykonawcę nowego terminalu (jest nim konsorcjum Hochtief Polska z Hochtief Construction), to według naszych informacji próbuje on teraz zmienić postanowienia umowy. – Firmy chcą wymusić zmianę technologii, żeby zmieścić się w cenie zadeklarowanej w przetargu – mówi anonimowo przedstawiciel portu.

Oficjalnie ani spółka, ani Hochtief nie potwierdzają tej informacji. Od początku oferty złożone w tym konkursie budziły jednak spore zastrzeżenia. Nawet przedstawiciele spółki PL.2012 zwracali uwagę zarządowi lotniska, że być może dochodzi do zaniżenia oferty, by potem podbić stawkę.ka wykonawca chce zmiany technologii, by zmniejszyć koszty.

Całość artykułu na stronie internetowej www.forsal.pl

Źródło: Forsal.pl
comments powered by Disqus