Sprawdź ile kosztuje podróż dookoła świata na pokładzie B757

Prywatny B752, fot. Flyingmag.com

W internecie pojawiła się oferta podróż dookoła świata prywatnym luksusowo wyposażonym B757 dla zaledwie 75 osób. Zgodnie z planem podróży, pasażerowie będą mieli możliwość odwiedzenia m.in. Japonii, Chin, Uzbekistanu i kilku bardziej egzotycznych miejsc na całym świecie.

24 dniowa wycieczka organizowana jest przez National Geographic Expeditions we współpracy z Wall Street Journal. Impreza rozpoczyna się 15 maja w Seattle. Pierwszy przelot zostanie wykonany do Hakone w Japonii, a następne do Seulu w Korei Południowej, Shenzhen w Chinach i Hongkongu. 11 dnia planowane lądowanie jest Gobi w Mongolii i Samarandza w Uzbekistanie. 16-17 dnia samolot znajdzie się w Tallinie w Estonii, a następnie w Helsinkach i Laponii w Finlandii. Dzień 21 rozpoczyna się w Reykjaviku na Islandii, a 24 dnia samolot wyląduje w Bostonie.

Zakwaterowanie obejmuje pięciogwiadzkowe hotele, a na pokładzie B757, który zwykle może przewozić 220-240 pasażerów, goście będą mieli do dyspozycji 75 miejsc pasażerskich w konfiguracji 2x2. Każde miejsce będzie wyposażone w wygodne skórzane fotele w stylu VIP (odchylane o 45 stopni) z regulowanymi podnóżkami i  zagłówkami. Samolot będzie pilotowany przez trzech doświadczonych i specjalnie przeszkolonych lotników. Personel pokładowy będzie obejmował szefa wyprawy, oficera cateringowego, kilka stewardes, inżyniera pokładowego, a nawet lekarza, który będzie towarzyszył pasażerom w samolocie i na ziemi.

Bilety na tę niezwykłą podróż zaczynają się już od 92 795 USD za osobę.

Źródło: flyingmag.com
comments powered by Disqus