X Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych – Fly Film Festival

X Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych – Fly Film Festival 2018

10 października upłynął termin zgłaszania filmów do tegorocznej X edycji Fly Film Festival 2018. Teraz przyszedł czas na prezentację.

Fly Film Festival to jedyny tego typu projekt w Europie mający charakter filmowo – lotniczy, do udziału w którym organizatorzy zapraszają producentów i autorów filmów z całego świata. Podczas Festivalu prezentowane są filmy koncentrujące się na lotnictwie wojskowym, cywilnym, sportowym a także produkcje dotyczące paralotniarstwa i szybownictwa.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych/Fly Film Festival 2018 przeprowadzany jest w 3 kategoriach:
1.    Film fabularny
2.    Film dokumentalny, reportaż
3.    Film amatorski

Już jutro, 25.10.2018 r., w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpocznie się przeglad filmów konkursowych, który potrwa do 27.10.2018 r.

Wszystkie pokazy są BEZPŁATNE, bilety do odbioru w kasach kina.

W programie Festivalu znalazły się również film dokumentalny Sławomira Cioka „Na zawsze pilot Spitfirea i Dywizjonu 303". To inteligentna i pełna poczucia humoru opowieść uczestnika kluczowych wydarzeń II wojny światowej – pilota myśliwca RAF – Alexa Herbsta, który wraca do wspomnień z czasu, które określa jako tragiczne i wielkie. Po pokazie filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Sławomirem Ciokiem.

Nasz festiwal to impreza globalna do udziału w której zapraszamy producentów i autorów filmów z całego Świata. Chcemy dać naszym widzom możliwość dotarcia do filmów, które prezentują pełne spektrum zagadnień związanych z awiacją. Dlatego w programie znajdą się filmy historyczne, obrazy koncentrujące się na lotnictwie militarnym i cywilnym, a także produkcje dotyczące paralotniarstwa czy lotów szybowcowych – mówią organizatorzy.

Polska jest krajem bogatej, stuleniej tradycji lotniczej, którą przesłoniły tragiczne wydarzenia ostatnich lat. My – jako twórcy Fly Film Festival, koncentrujac się na pozytywnych dokonaniach polskiej awiacji, chcielibyśmy kultywować pamięć o wspaniałej historii polskiego lotnictwa wojskowego, a także pokazać szerokiej publiczności, jak dynamicznie rozwijają się wszystkie gałęzie lotnictwa we współczesnej, nowoczesnej Polsce oraz na Świecie – dodają.

Poniżej zamieszczamy harmonogram Fly Film Festival 2018:

Więcej informacji na stronie www.kinoteka.pl

Źródło: Fly Film Festival
comments powered by Disqus