Szkoła lotnicza zamówiła 26 samolotów Diamond DA40

Diamond DA40

Australijski ośrodek szkoleniowy Flight Training Adelaide podpisał porozumienie o zakupie 26 egzemplarzy samolotu DA40 Diamond Aircraft CS, z których cztery mają zostać dostarczone do połowy 2012 roku. Umowa opiewa na zakup ośmiu statków powietrznych z opcją na 18 kolejnych, powiedział przedstawiciel australijskiego dealera Hawker Pacific. Dodatkowe maszyny mają zostać dostarczone w latach 2013-2014.

"Flight Training Adelaide wybrał Diamonda DA40 do jego wymagającego programu szkoleniowego, po prostu dlatego, że maszyna ta w największym stopniu odpowiada jego specyfikacji", powiedział Tony Jones, wiceprezes Hawker Pacific. "DA40 jest nowoczesny, dobrze wyposażony i stanowi świetny przykład samolotu szkoleniowego. Zawarta umowa jest kamieniem milowym dla Hawker Pacific oraz umacnia pozycję firmy Diamond, jako producenta statków powietrznych z przeznaczeniem do szkoleń lotniczych w tym regionie i na całym świecie".

Flight Training Adelaide posiada obecnie 42 samoloty pięciu typów, w tym siedem DA42 L360. DA40 jest czteromiejscowym, jednosilnikowym w pełni kompozytowym samolotem wyposażonym w szklany kokpit G1000 Garmin.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus

Komentarze

Katany z 2009 roku znajdują się także w Ad Astrze na Babicach. Serdecznie polecam, to świetne maszyny, gdzie relacja jakość = koszt jest bardzo optymalna.