Samolot APM 40 Simba z certyfikatem typu

APM 40 Simba

Francuska firma Issoire Aviation, która zajmuje się produkcją podzespołów i konstrukcji lotniczych poinformowała, iż otrzymała certyfikat typu dla samolotu tłokowego APM 40 Simba. Czteromiejscowa maszyna jest trzecim wariantem serii APM obejmującej dwumiejscowego APM 20 Lionceau i trzymiejscowego APM 30 Lion. Może być też pierwszą konstrukcją z rodziny Issoire, która wejdzie do pełnej produkcji.

„Nasza firma specjalizuje się w budowie części kompozytowych dla koncernu EADS, a także badaniach oraz rozwoju technologii kompozytowych. Sprzedaliśmy kilka dwu i trzy-miejscowych modeli APM do ośrodków szkoleniowych, ale produkcja samolotów do tej pory nie była naszym priorytetem”, powiedział przedstawiciel firmy Issoire.

Spółka, której siedziba znajduje się w regionie Auvergne, uważa, że napędzana silnikiem Lycoming IO-240B czteromiejscowa Simba, ma szerokie zastosowania i może być wykorzystywana zarówno przez szkoły lotnicze, jak i prywatnych użytkowników. „Sprzedaż zaczniemy najpierw na rynku francuskim, a dopiero następnie poszukamy zagranicznych odbiorców”, powiedział. „Nasz pierwszy prototyp został zaprezentowany dwa lata temu na paryskim Air Show, a na tegorocznej imprezie codziennie wykonywał pokazy w powietrzu i zbierał pozytywne opinie, dodał.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus