Pilatus PC-24 wyprzedany do września 2020 r.

Pilatus PC-24

Firma Pilatus Aircraft dopiero prawdopodobnie w 2019 r. ponownie rozpocznie przyjmowanie zamówień na odrzutowiec biznesowy PC-24, ale tylko wtedy, gdy uzyska niezbędne dane dotyczące osiągów uzyskane od operatorów floty eksploatowanych obecnie statków powietrznych tego typu.

Oscar Schwenk, prezes szwajcarskiego producenta, przyznał, że istnieje "ogromny" popyt na tego superlekkiego dwusilnikowego biznes jeta, ale dodał, że nie ugnie się pod presją i zaczeka z potwierdzaniem nowych zamówień, aż firma będzie gotowa.

"Musimy poświęcić trochę czasu, zanim rozpoczniemy kolejną rundę zamówień" - powiedział Schwenk. "Zbieramy opinie od różnych operatorów na temat osiągów ich PC-24, aby zobaczyć, jakie ewentualne kroki należy podjąć, aby rozwiązać problemy z samolotem. Będzie to trwało kilka miesięcy, więc jest prawdopodobne że nie zaczniemy przyjmować nowych zamówień do przyszłego roku. "

Informacja zwrotna ma objąć również zachowanie samolotu podczas wykonywania operacji z nieutworzonych pasów startowych, a także wykonując strome ścieżki podejść do trudnych portów lotniczych. Te dodatkowe funkcje wydajności są częścią programu testów po certyfikacji PC-24, który jest w toku i planowo ma być zakończony przed końcem roku.

Pilatus zaczął przyjmować zamówienia na PC-24 w 2014 roku, rok po prezentacji samolotu i pierwszą partię 84 sztuk sprzedał w ciągu 36 godzin. Firma dostarczyła do tej pory cztery PC-24 z planowanej liczby 23 wyprodukowanych w 2018 r ., a przekazanie piątego ma nastąpić wkrótce. "Produkcja jest wyprzedana do września 2020 r." - tłumaczył Schwenk. "Zbudujemy 40 egzemplarzy PC-24 w 2019 i 50 w następnym roku, które będą obejmować samoloty z drugiej fazy zamówienia", dodał. 

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus