NetJets i Flight Options podpisały porozumienie z liniami NAC

NetJets

Dwóch wiodących operatorów biznesowych statków powietrznych, firma NetJets oraz Flight Options, podpisało porozumienie z południowoafrykańską linią lotniczą National Airways (NAC), która ma stać się ich wyłącznym przedstawicielem na rejon Afryki.

Przewoźnik, którego siedziba główna znajduje się w Johannesburgu, będzie odpowiedzialny za sprzedaż samolotów biznesowych (zazwyczaj pięcio-siedmioletnich), które we flotach operatorów biznesowych są zastępowane przez młodsze maszyny. „Nasza spółka będzie miała dostęp do wszystkich wycofywanych samolotów”, powiedział dyrektor sprzedaży NAC, JP Fourie. „Ale faktycznie jesteśmy zainteresowani tylko tymi odrzutowcami, które naszym zdaniem stanowią największą wartość i zbieżność ze specyficznymi wymaganiami naszych klientów”, dodał.

NetJets wciąż rozszerza swoją flotę ok. 150 samolotów i obecnie operuje różnymi modelami, od Dassault Falcon 7X do Cessny Citation XLS. Flight Options posiada natomiast 80 maszyn, w tym Hawkery 400XP/800XP oraz Embraery Legacy 600. Fourie powiedział, że w ostatnim czasie rynek w Afryce zaczyna zauważalnie rozkwitać. „Nawet w czasie, kiedy światowa gospodarka nie wyszła do końca z recesji, spodziewamy się, że w pierwszym roku od wprowadzenia tej oferty, być może będziemy w stanie sprzedać od 10 do 15 samolotów”, dodał.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus