Przejdź do treści
Japońskie Air Force One, fot. flightglobal
Źródło artykułu

Japoński „Air Force One” na sprzedaż

B747-400, który przewoził cesarza Japonii i kilku premierów został wystawiony na sprzedaż za cenę 28 mln dolarów. Były japoński samolot rządowy (znaki rejestracyjne N7474C) wszedł do służby w 1991 r. i wykonywał loty jako „Japanese Air Force One”, zgodnie z informacją obecnego właściciela odrzutowca, firmy CSDS Aircraft Sales & Leasing z Los Angeles.

B747 wylatał łącznie ok. 16,3 tys. godzin i jest to jeden z najniższych wyników na świecie dla tego typu statku powietrznego. Samolot był serwisowany na najwyższym poziomie i jak zachwala jego obecny właściciel, wygląda jak nowy, a jego pokład obejmuje sypialnię, prysznic, biuro i salon. Do nowego właściciela zostanie dostarczony już po przeglądzie C-check i świeżo pomalowany.


CSDS kupiła także drugiego japońskiego Air Force One, ale ten zostanie przekształcony w wersję cargo. Oba samoloty są obecnie zbazowane w Pinal Airpark w Arizonie.


Były japoński Air Force One posiada zasięg 7500 nm (prawie 14 tys. km), jest wyposażony w silniki CF6 GE Aviation, a na jego pokładzie znajduje się miejsce dla 85 osób. Oryginalne wnętrze samolotów zostanie przekazane do muzeów, a w zamian firma zamontuje nowe. W kwietniu 2019 r. Japonia zastąpiła rządowe B747 parą 777-300ER.


 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony