Jackie Chan właścicielem pierwszego Legacy 500 w Chinach

Jackie Chan

Gwiazdor kina akcji i ambasador marki Legacy został pierwszym właścicielem Embraera Legacy 500 wprowadzonego na chiński rynek. Siedem miesięcy temu konstrukcja ta ukończyła proces certyfikacji w Państwie Środka. Firma liczy, że zaangażowanie Jackiego Chana w promocję tego modelu przełoży się na sprzedaż w tym kraju.

 - Do tej pory klienci z Chin gustowali w większych business jetach dalekiego zasięgu. Mamy nadzieję, że teraz ta tendencja się zmieni. Wybór pana Chana odzwierciedla początek tych zmian – powiedział prezes Embraer China, Guan Dongyuan.

Mistrz wschodnich sztuk walki ma już jeden samolot od brazylijskiego producenta – Legacy 650, który nadal ma zamiar wykorzystywać.

Legacy 500 może wykonywać loty o długości ponad 5,5 tys. km i wznieść się na FL450. Został wyposażony w system Fly-by-wire i awionikę Rockwell Collins Pro Line Fusion wykorzystującą cztery 15-calowe, wysokiej rozdzielczości wyświetlacze LCD. Awionika obejmuje system auto breaking i wizję syntetyczną E2VS (Embraer Enhanced Vision System) z wyświetlaczem przeziernym (HUD).

Obecnie po świecie lata około 30 odrzutowców Legacy 500, z czego połowa bazuje w Stanach Zjednoczonych. W 2015 r. z linii produkcyjnej zjechało 20 sztuk.  

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus