Elektryczny Magnus eFusion rozbił się na Węgrzech

Magnus eFusion

31 maja, w pobliżu lotniska Pecs-Pogany na Węgrzech doszło do wypadku dwumiejscowego samolotu z napędem elektrycznym Magnus eFusion (znaki rejestracyjne HA-XEF). Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, podczas lotu szkoleniowego konstrukcja uderzyła w ziemię i zapaliła się, powodują śmierć dwóch osób przebywających na jej pokładzie.

Katastrofa wydarzyła się dwa lata po pierwszym locie samolotu. "Na Węgrzech miał miejsce tragiczny wypadek Magnus eFusion z napędem elektrycznym”, powiedział Frank Anton, szef działu eAircraft w Siemens. "Nasze myśli są teraz z rodzinami i przyjaciółmi ofiar. Nie możemy jeszcze spekulować na temat przyczyn zdarzenia, ale w tym zakresie ściśle współpracujemy z komisją badającą wypadek", dodał.

Magnus eFusion to elektryczna wersja dwumiejscowego Fusion 212, która napędzana jest nowym silnikiem elektrycznym SP55D firmy Siemens. Pierwszy lot konstrukcji odbył się w 2016 r.

Magnus eFusion został wyprodukowany w kooperacji przez węgierską firmę Magnus Aircraft (płatowiec) oraz niemieckiego Siemensa (napęd elektryczny).

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępny jest na stronie www.aviation-safety.net

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus