Debiut Dassault Falcon 8X na targach LABACE

Dassault Falcon 8X

Firma Dassault po raz pierwszy zaprezentowała publicznie odrzutowiec biznesowy Falcon 8X, a miało o miejsce podczas targów lotnictwa biznesowego LEBACE w Sao Paulo w Brazylii.  Koncern stara się pozyskać klientów dla tego trzysilnikowego odrzutowca dalekiego zasięgu przed jego zatwierdzeniem przez brazylijski urząd certyfikacji ANAC, co ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku.

Prezes Dassault Falcon oraz dyrektor John Rosanvallon wskazuja, że kraje Ameryki Łacińskiej od początku wykazują silny popyt na model 8X. "Cztery z pierwszych 20 wyprodukowanych samolotów mają zostać tam dostarczone właśnie tam", dodał. "To wielki znak brazylijskiego rynku, który może zmienić się na lepsze".

Spowolnienie gospodarcze w Brazylii w dosyć znacznym stopniu wpłynęło sprzedaż nowych i używanych samolotów biznesowych. Kraj tej jest tradycyjnie silnym rynkiem dla producentów samolotów dyspozycyjnych i turbośmigłowych. W Brazylii jest zarejestrowanych ok. 1500 konstrukcji tego typu, co jest drugim po USA wynikiem na świecie.

Model Falcon 8X otrzymał amerykański i europejski certyfikat na początku lipca, a pierwsze jego dostawy mają być realizowane w najbliższych tygodniach. Według specyfikacji producenta, zasięg samolotu to 11900 km.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus