Coraz bliżej produkcji śmigłowców Black Hawk w Turcji

S-70 Black Hawk

Turecki podsekretariat przemysłu obronnego oraz koncern Sikorsky finalizują negocjacje, których skutkiem ma być produkcja śmigłowców Black Hawk wariant T-70i w Turcji. Miejscowy rząd wybrał w 2011 r. firmę Sikorsky w przetargu na dostarczenie 109 wielozadaniowych śmigłowców Black Hawk T-70i dla tureckich sił zbrojnych. Głównym wykonawcą oszacowanego na 350 mln dolarów kontraktu będą zakłady Turkish Aerospace Industries.

Na podstawie licencji amerykańskiego producenta, w Turcji będą produkowane podzespoły takie jak kabina, kokpit i łopaty wirnika. Statek powietrzny będzie montowany przez TAI, awionika zostanie zaprojektowana przez Aselsan, silniki wyprodukowane przez TEI na podstawie licencji od General Electric, a podwozie przez ALP Aviation.

Tymczasem w ostatnim czasie koncern Sikorsky dostarczył pierwszy z dwóch nowych śmigłowców S-92 w wersji VIP dla Tureckiej Policji. Maszyna ta dołączy do drugiej użytkowanej od 2005 r. Kolejny śmigłowiec tego typu ma zostać dostarczony jeszcze w tym roku.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus

Komentarze

Turcy będą teraz mieli nowe zajęcie - produkowanie śmigłowców.
Podzespoły pewnie będą pochodziły z niemieckich i holenderskich autozłomów.

Zapewne będą też miały stosowny napis :

Verkauf nur an Händler und Export