Cessna planuje zwiększyć sprzedaż biznes jetów

Cessna Citation Ten

Firma Cessna poinformowała, iż w drugiej połowie roku oczekuje zwiększenia dostaw odrzutowców biznesowych, co będzie możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu na rynek nowych produktów.

„Dostawy maszyn produkowanych przez spółkę z Wichita zmniejszyły się w pierwszych sześciu miesiącach tego roku w porównaniu do analogicznego okresu 2010 r., ale ich liczba powinna się zwiększyć w drugiej połowie roku”, powiedział Scott Donnelly, prezes Cessny, spółki córki koncernu Textron. „Nasze plany wciąż zakładają, iż w 2011 r. liczba dostarczonych biznes jetów nieznacznie przewyższy wynik osiągnięty w ubiegłym roku”, dodał.

Zgodnie z raportem koncernu Textron, do 2 lipca Cessna przekazała klientom 69 odrzutowców, czyli pięć mniej niż w analogicznym okresie 2010 r. Aby na koniec roku poprawić poprzedni wynik, Cessna musi znaleźć nabywców na 110 maszyn tego typu. Na październikowej konwencji Stowarzyszenia Lotnictwa Biznesowego (NBAA), spółka zamierza publicznie zaprezentować zapowiadane nowości. „Oczekujemy, że w czasie tego spotkania będziemy mieli dla wszystkich zainteresowanych dobre wiadomości w kwestii wprowadzenia na rynek nowych produktów”, powiedział Donnelly. W zeszłym roku Cessna zaprezentowała model lekkiego odrzutowca CJ4, a do końca roku planuje oblatać średniej wielkości biznes jeta Citation Ten.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus