Boeing zaprezentował pierwszy kompletny B737 Max

Prezentacja B737 MAX

Koncern Boeing zaprezentował pierwszy kompletny egzemplarz modelu B737 Max, który aktualnie przechodzi fazę testów przed oblotem. Firma poinformowała również o zwiększeniu o jedną trzecią mocy produkcyjnych w zakładach w Renton, w stanie Waszyngton. Fakt ten zapewni koncernowi większą elastyczność reagowania na niedawną zapowiedź Airbusa, który zamierza zwiększyć wydajność linii produkcyjnych modelu A320. Firma ta planuje, że do roku 2020 r., miesięcznie będzie wytwarzanych 60 samolotów tego typu.

Do tej pory przedstawiciele Boeinga nie ogłosili podobnego planu podniesienia produkcji poza cel 52 samolotów miesięcznie, który ma być osiągnęty w 2018 r. Ale kierownictwo firmy twierdzi, że rynek wywiera presję odnośnie zwiększenia produkcji B737 i obecnie temat ten jest omawiany z dostawcami podzespołów.


"Cały czas prowadzimy analizy", powiedział Keith Leverkuhn, wiceprezes i dyrektor generalny programu 737. Boeing stworzył dodatkową linię w mocno zagospodarowanym obiekcie w Renton. Podczas gdy Airbus realizuje końcowy montaż na czterech liniach produkcyjnych zlokalizowanych w całej Europie, Chinach i USA, to końcowy montaż B737 skupia w dwóch hangarach o nazwie 4-81 i 4-82.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus