1000 samolotów zarejestrowano na Wyspie Man

Lotnisko na Wyspie Man

W rejestrze Wyspy Man (wyspa w archipelagu Wysp Brytyjskich, położona na Morzu Irlandzkim, pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią i posiadająca status polityczny dependencji Korony Brytyjskiej), został zarejestrowany 1000 statek powietrzny. Został nim Gulfstream G650ER, który otrzymał znaki rejestracyjne M-JSWB.

Rejestr na Wyspie Man (The Isle of Man Aircraft Registry - IOMAR) wprowadzono 11 lat temu i został on dedykowany właścicielom prywatnych statków powietrznych. Jednym z celów IOMAR było pobudzenie działalności lokalnych banków, firm prawniczych i ubezpieczeniowych, a także ustanowienie Wyspy Man, jako centrum lotnictwa i usług lotniczych. IOMAR obejmuje obecnie około 440 aktywnie latających samolotów z prefiksem M, co czyni z niego szósty pod względem wielkości rejestr samolotów biznesowych na świecie i drugi w Europie.

Podczas gdy odrzutowce biznesowe i helikoptery stanowią większość aktualnych wpisów IOMAR, to komercyjne samoloty, które są tymczasowo rejestrowane w trakcie operacji leasingowych, stanowią jedynie około tuzina wpisów.

The Isle of Man Aircraft Registry dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus