Flaris na Wroclove Design Festival

Flaris LAR 1 (fot. flaris.pl)

Dobre wzornictwo i nowe technologie – od 18 do 22 maja we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów “WrocLove Design” 2016. Trzecia edycja imprezy to okazja do przyjrzenia się jednemu z najmniejszych na świecie samolotów odrzutowych - Flaris Lar 1. Podczas pięciu dni wydarzenia będzie można obejrzeć skalowany (1:3) model samolotu. Zaś w sobotę, 21 maja, od godz. 13 posłuchać jego pomysłodawcy – Rafała Ładzińskiego, który weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat transportu i projektowania przemysłowego (proces projektowy oraz poszczególne etapy projektowania).

W programie „WrocLove Design” 2016 znajdzie się 7 wystaw z Polski, Niemiec, Austrii i Czech, 70 ekspozycji, ponad 100 projektantów i twórców z całego świata, 40 warsztatów, ponad 250 godzin spotkań i dyskusji. Przestrzeń festiwalowa zostanie podzielona na 7 stref tematycznych: Kids, Arts&Crafts, Postmortal, Fresh, Technology, Food Design, Sport&Relax, a każdą z nich wypełnią wystawy i przedmioty stworzone przez uznanych, a także zdolnych, poczatkujących projektantów. Flaris Lar 1 będzie można oglądać w strefie Technology. Festiwal dobrego designu odbędzie się na terenie największego Centrum Handlowego w Polsce w Alei Bielany.


Skalowany (1:3) model samolotu odrzutowego Flaris Lar 1 (fot. flaris.pl)

FLARIS LAR 1 to jednosilnikowy samolot odrzutowy o kompozytowej konstrukcji. Tworzy nową kategorię małych odrzutowców dyspozycyjnych, idealnych o szybkiego przemieszczania się w dowolnym celu. Łączy przeciwstawne cechy: łatwość pilotażu właściwą samolotom ultralekkim z osiągami odrzutowca: prędkością i zasięgiem. Nowatorskie w skali światowej rozwiązania zastosowane w konstrukcji samolotu chronione są 8 patentami uzyskanymi przez firmę Metal-Master, która jest producentem innowacyjnego samolotu.


Przeczytaj również:
Flaris szykuje się do startu

Źródło: flaris.pl
comments powered by Disqus