"Lotnisko bliżej miasta" - przygotowania nabierają tempa

Festyn Lotniczy "Lotnisko bliżej miasta"

Aeroklub Ostrowski wraz ze Starostą Ostrowskim oraz Prezydentem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zapraszają na Festyn Lotniczy organizowany pod hasłem „Lotnisko bliżej miasta” w dniach 21-22 maja 2011 na lotnisku w Michałkowie k/Ostrowa Wielkopolskiego.

Prace przygotowawcze nabierają tempa. Od czasu publikacji ostatniego biuletynu komitet organizacyjny pracował bez chwili przerwy nad tym aby zapewnić, przybyłym na lotnisko gościom, szereg różnorodnych atrakcji.

Głównym punktem Festynu będzie prezentacja w locie wielozadaniowego samolotu bojowego F-16 Fighting Falcon z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Nie zabraknie pokazów akrobacji lotniczej w wykonaniu grupy akrobacyjnej „ŻELAZNY” i Szufa Airshow na samolocie Christen Eagle. Wystąpią również piloci, którzy zaprezentują się na szybowcach i samolotach Aeroklubu oraz własnych.

Od wielu tygodni trwają prace nad scenariuszem, przygotowaniem organizacyjnym oraz logistycznym imprezy. Nie jest to łatwe zadanie, jednak Koordynator Festynu wraz z zespołem intensywnie pracują nad prawidłowym rozlokowaniem eksponatów, stoisk handlowych oraz atrakcji dla dzieci. Dlatego też zapewniamy, że impreza będzie przygotowana na najwyższym poziomie przy zachowaniu wszystkich norm i zasad bezpieczeństwa.

Na lotnisku zostaną wydzielone miejsca parkingowe. Już teraz informujemy, że w dniach Festynu obowiązywał będzie bezwzględny zakaz zatrzymywania się i parkowania wzdłuż drogi przy lotnisku. Nad płynnością ruchu czuwać będzie Policja oraz służby parkingowe.

Na Festyn zapraszamy wszystkich; rodziny z dziećmi i młodzież. Proponujemy aktywne spędzenie wolnego czasu i właściwą zabawę dla najmłodszych jak i dla dorosłych widzów.

Popularyzacja lotnictwa to jedno z wielu założeń organizacyjnych Festynu. W czasach popularności sportów ekstremalnych dających jedynie namiastkę tych doznań i zastrzyku adrenaliny, jakie daje latanie, chcemy zaoferować wspaniałą przygodę z lotnictwem. Zorganizowana zostanie loteria, której nagrodą główną będzie lot samolotem, lot szybowcem oraz skok ze spadochronem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleń lotniczych Aeroklubu Ostrowskiego. Aby latać samodzielnie musisz mieć ukończone 16 lat i przejść podstawowe badania lekarskie, które są nadzwyczaj proste.

Pragniemy, aby o naszym Festynie mówiło się dużo nie tylko w regionie, ale również w całym kraju. Lotnisko Ostrów-Michałków położone jest w niewielkiej odległości od tak dużych aglomeracji jak Poznań, Wrocław czy Łódź. Jesteśmy zainteresowani przyjęciem widzów z całej Polski, a nawet Europy.

Miasto Ostrów Wielkopolski jest ważnym węzłem krzyżujących się szlaków komunikacyjnych drogowych i kolejowych. Dlatego 21 i 22 maja planujemy zwiększyć ilość środków komunikacji miejskiej, kursującej pomiędzy miastem, a lotniskiem.

Do zobaczenia w Michałkowie!
Komitet Organizacyjny

Czytaj również:
Wstępny program festynu "Lotnisko bliżej miasta"
Festyn Lotniczy "Lotnisko bliżej miasta"
 

Portal dlapilota.pl patronuje temu wydarzeniu

Źródło: festynostrow.pl
comments powered by Disqus