Departament Transportu USA zaproponował przepis dotyczący zdalnej identyfikacji dronów

Dron

Federalny Urząd Lotnictwa USA (FAA) Departamentu Transportu ogłosił 26 grudnia proponowaną zasadę, która kontynuowałaby bezpieczną integrację Bezzałogowych Systemów Lotniczych (UAS), powszechnie zwanych dronami, w przestrzeni powietrznej kraju, wymagając od nich możliwości zdalnej identyfikacji.

„Technologie zdalnego identyfikowania zwiększą bezpieczeństwo i ochronę, umożliwiając FAA, organom ścigania i federalnym agencjom bezpieczeństwa identyfikację dronów latających w ich jurysdykcji” – powiedziała Sekretarz Transportu USA Elaine L. Chao.

FAA będzie starała się uzyskać informacje na temat zawiadomienia o proponowanym tworzeniu przepisów (NPRM) w celu zdalnej identyfikacji (Remote ID) UAS, które 26 grudnia zostało wystawione w rejestrze federalnym.

„Jako pilot zawsze uważam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze” – powiedział Steve Dickson, administrator FAA. „Bezpieczeństwo jest wspólną odpowiedzialnością rządu, pilotów, społeczności dronów, ogółu społeczeństwa i wielu innych, którzy sprawiają, że nasz naród jest tak kreatywny i innowacyjny.”

Drony to szybko rozwijający się segment całego sektora transportu – prawie 1,5 miliona dronów i 160 000 zdalnych pilotów jest zarejestrowanych w FAA.

Proponowana reguła zdalnej identyfikacji miałaby zastosowanie do wszystkich dronów, które muszą zarejestrować się w FAA (rejestracja dronów rekreacyjnych o wadze poniżej 0,55 funta nie jest wymagana), a także do osób obsługujących zagraniczne cywilne UAS w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji na stronie www.faa.gov

Źródło: Federal Aviation Administration
comments powered by Disqus