W Chinach trwają pierwsze testy pasażerskiego drona

Ehang184

6 lutego, w Guangzhou został zaprezentowany EHang 184, pierwszy na świecie dron pasażerski. Statek powietrzny został wyprodukowany przez chińską firmę EHang i posiada elektryczny napęd, a także zautomatyzowany system kontroli lotu.

"Żaden z tradycyjnych statków powietrznych nie może wykonywać w pełni autonomicznych lotów, co wciąż jest odległe od potrzeb zwykłych ludzi, ale nasze udane testy oznaczają, że sceny, które widzieliśmy tylko w filmach science-fiction, stają się coraz bardziej rzeczywistością", powiedział Hu Huazhi, prezes EHang.

Dron może przewozić jednego pasażera o wadze do 100 kg osiągając prędkość do 100 km/h. Obecna długotrwałość lotu wynosi 23 minuty. "Dron może pomóc ludziom uniknąć ruchu na ziemi, ale także być przydatny w ramach innych zastosowań, takich jak misje ratunkowe, transport pacjentów do szpitala lub w turystyce", powiedział Derrick Xiong, współzałożyciel i dyrektor generalny EHang. W ubiegłym roku EHang i miasto Dubaj zawiązały współpracę w zakresie rozwoju autonomicznych latających taksówek.
 

Źródło: euronews.com
comments powered by Disqus